istanbul Psikolog Şubelerimiz
Bakırköy | Beylikdüzü | Nişantaşı
Whatsapp Bilgi Hattı
0543 303 73 33
Mesaj Gönderin
bilgi@artipsikoloji.com

7-13 Yaş Arası Çocuk Danışmanlığı Nedir?

7 yaş ile birlikte çocuğun hayatında yeni bir dönem başlar ve bu dönem beraberinde duygu ve davranış değişikliklerini de getirir. Okula başlayan çocuk, çok fazla sorumluluk hissetmeye başlar, artık oyun oynayamayacağından korkabilir ve bocalama yaşayabilir.

Okul ortamında yeni kurallarla ve insanlarla tanışan çocuk, anne- babasından ayrılmak istemez; evde biricik olan çocuk okulda herkesle eşit konumdadır. Okul ortamındaki arkadaşlıklarında kabul edilme, sevilme, değer görme ihtiyaçları ortaya çıkar ve yeni arkadaşları çocuğun hayatında önemli konuma gelir. Çocukta sosyal benlik oluşumu başlar, kıskançlık ve rekabet duyguları, arkadaşlarıyla grup olma isteği artar. Bu istekler çocuğun okul başarısını da etkileyebilmektedir.

Okulda yaşadığı duyusal bocalama, aile ve okulun beklentileri, yeni arkadaş ortamlarından beklentiler gibi durumlar çoğaldıkça çocukta kaygıya bağlı sorunlarla karşılaşılabilir (Alt ıslatma, okula gitmeme isteği, diş gıcırdatma, korku duyma vb.). 7-13 yaş arası çocuk danışmanlığı, çocuğa davranış ve duygularını yönetebilmesi, sorunlarıyla baş etme becerilerinin gelişmesini destekler.

   7-13 yaş arası çocuk danışmanlığı, aile içerisinde okul ve akademik başarı nedeniyle çıkan çatışmalar, ebeveynlerin ve çocuğun beklentileri ve ihtiyaçları, iletişim kopuklukları, çocukların aileye olan öfke sorunu ve ailelerdeki suçluluk duyguları gibi konuları ele alır. Alanında uzman psikologlar tarafından okul- aile- çocuk iş birliği teşvik edilir, gerekli durumlarda terapi desteği sağlanır.

Sorunuz mu Var?

Her türlü sorularınız için bizi aramaktan çekinmeyin. Mesajlarınızı veya sorularınızı aşağıdaki formu doldurarak bize iletebilirsiniz. Ayrıca 0541 289 0 999 no’lu WhatsApp iletişim hattımızdan da bize ulaşabilirsiniz.

    Online Randevu Talebinde Bulun
    Online Randevu Sistemimize Uygun Gördüğün Zamanı Seçerek Randevu Alabilirsin
    ÜCRETSİZ SİZİ ARAYALIM