istanbul Psikolog Şubelerimiz
Bakırköy | Beylikdüzü | Nişantaşı
Whatsapp Bilgi Hattı
0543 303 73 33
Mesaj Gönderin
bilgi@artipsikoloji.com

Özel Eğitim Danışmanlığı Nedir?

 

   Özel Eğitim Danışmanlığı, farklı ve özel gereksinimleri olan bireylerin ihtiyaçlarına, üstün yetenekleri olan bireylerin gelişimine veya yetersizliğin engele dönüşmesini önlemeye yönelik sunulan hizmettir.

   Özel Eğitim Danışmanlığında hem ailelerin hem uzmanların detaylı bir şekilde bilgilendirilmiş olması gerekmektedir. Bu bilgilendirme, süreç içerisinde karşılaşılabilecek zorluklarla daha sağlıklı çözümler üretmek için gereklidir.

Özel eğitime ihtiyacı olan çocukların eğitim hayatlarında uygun düzenlemeler yapılmalı, eğitimler çocukların zeka ve yetenekleri doğrultusunda yapılandırılmalıdır. Özel Eğitimin amacı; bireyin kişisel ihtiyaçlarını ve var olan eğitim programını değerlendirmek, kişiye özel düzenlemeler yapmak ve eğitim sürecinin daha sağlıklı, daha hızlı ilerlemesini sağlamaktır.

Özel Eğitim Danışmanlığında, ailelere ve eğitimcilere süreç hakkında bilgilendirme yapılır, kaynaştırma sınıflarında veya okul harici desteklerde oluşabilecek problemlerin daha kolay ve sağlıklı aşılmasına yardım sağlanır.

Kurumumuzda Alınabilecek Özel Eğitim Hizmetleri;

• Özel eğitim alanında ailelere danışmanlık,
• Davranış problemlerine yönelik danışmanlık,
• Okula uyum sorunlarında danışmanlık,
• Kaynaştırma programlarında takip ve değerlendirme,

  • Kaynaştırma öğrencisi olan eğitimcilere danışmanlık,
  • Öğrenme güçlüğü, dikkat eksikliği ve hiperaktivite problemleri yaşayan çocuklara yönelik danışmanlık,
  • Özel eğitim alanında bireysel danışmanlık

 

Özel eğitim süreci hakkında bilgi almak istiyorsanız; bir eğitimci olarak kaynaştırma öğrencilerinde zorluk yaşıyorsanız ya da ebeveyn olarak çocuğunuzun özel eğitime ihtiyacı olduğunu düşünüyor ve değerlendirme istiyorsanız Artı Danışmanlık Merkezi olarak yanınızdayız. Aile ve özel eğitim konularında aklınıza takılan her türlü sorun için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sorunuz mu Var?

Her türlü sorularınız için bizi aramaktan çekinmeyin. Mesajlarınızı veya sorularınızı aşağıdaki formu doldurarak bize iletebilirsiniz. Ayrıca 0541 289 0 999 no’lu WhatsApp iletişim hattımızdan da bize ulaşabilirsiniz.

    Online Randevu Talebinde Bulun
    Online Randevu Sistemimize Uygun Gördüğün Zamanı Seçerek Randevu Alabilirsin
    ÜCRETSİZ SİZİ ARAYALIM