istanbul Psikolog Şubelerimiz
Bakırköy | Beylikdüzü | Nişantaşı
Whatsapp Bilgi Hattı
0543 303 73 33
Mesaj Gönderin
bilgi@artipsikoloji.com

Hakkında

Psikoloji lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde (ODTÜ) tamamlayarak Yüksek Şeref derecesiyle mezun olmuştur. Lisans eğitimi sırasında psikolojik danışmanlık merkezinde, psikiyatri kliniğinde ve özel çocuk yuvasında staj yapmıştır. Yüksek lisans eğitimini Koç Üniversitesi Gelişim Psikolojisi yüksek lisans programında tamamlamış ve “Kardeş doğumunun büyük çocuğun dışsallaştırma davranışları ile arasındaki ilişki” tez çalışmasını başarıyla tamamlayarak mezun olup uzmanlığını almıştır.

Türk Psikologlar Derneği üyesidir. Lisans eğitiminden bu yana alanında birçok eğitime, seminere ve kongreye katılmıştır. Avrupa Psikodrama Eğitim Enstitüleri Federasyonuna (FEPTO) bağlı ve uluslararası diploma veren İstanbul Psikodrama Enstitüsü-Uluslararası Zerka Moreno Enstitüsü’nde Psikodrama Grup Psikoterapisi Eğitimi almaktadır. İstanbul Doğum Akademisi’nde Doğuma Hazırlık Eğitmenliği ve Doulalık Eğitimi alarak Doğuma Hazırlık Eğitmeni unvanını almaya hak kazanmıştır. 3 yıl süreyle özel bir anaokulunda psikolog olarak çalışmıştır. Halen Artı Psikoloji'de çalışmalarına devam etmektedir.

Aldığı Eğitimler

Zeka Testleri Eğitimi

Çocuk Psikodraması

Bireysel Psikodrama

Denver II Gelişimsel Tarama Testi

Wechsler Çocuklar için Zeka Testi (WISC-R)

Çocuk Ruh Sağlığı Bozuklukları ve DSM-5 Eğitimi

Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi

Oyun Terapisi Uygulayıcı Eğitimi

Uyguladığı Testler

Ankara Gelişim Envanteri (AGTE)

DENVER II Gelişimsel Tarama Testi

Brunet Lezine-R Gelişim Testi

WISC-R Zeka Testi

Peabody Resim Kelime Testi

Bir İnsan Çiz

Porteus Labirentleri

Good Enough-Harris

Alexander Pratik Zeka Testi

Catell 2A-3A Zeka Testi

Metropolitan Okul Olgunluğu Testi

Frostig Görsel Algı Testi

 

UZMANLIK ALANLARI

Çocuk

Çocuklarda gelişimsel tarama

Çocukluk dönemi sorunları

Saldırganlık ve öfke problemleri

Gece korkuları ve uyku sorunları

Beslenme ve yemek problemleri

Korkular/Kaygılar

Tırnak yeme

Tuvalet alışkanlığı edinme

Alt ıslatma/Dışkı kaçırma

Tikler

Okula hazırlık

Okula uyum problemleri

Okul fobisi/Okul reddi

Anne-baba tutumları

Aile içi iletişim

Boşanma

Kardeş kıskançlığı

Özgüven problemleri

Dikkat dağınıklığı

Yetişkin

Doğuma hazırlık

Doğum korkusu/kaygısı

Aile içi iletişim

Lohusa depresyonu

 

 

Loading...
Sorunuzu Sorun

Oğlum kız çocuklarının oyuncakları ile oynamak istiyor. 30-04-2019

Oğlum kız çocuklarının oyuncakları ile oynamak istiyor.

Merhaba, çocukların karşı cinsin oyuncakları ile oynamalarını hemen farklı bir yönelim olarak değerlendirmek doğru olmayabilir. Çocuklar rol model alarak büyürler. Erkek çocukları özellikle anne ile daha fazla zaman geçirdiklerinde oyunlarında annenin taklidini yapabilirler. Veya araştırmacı özelliği bu alanda devreye giriyor ve karşı cinsin oyuncaklarını merak ediyor olabilir. Dikkat edilmesi gereken oyunlarda nasıl bir tutum sergilediğidir. Renkler konusunda; biz … Devamı

Uyku düzeni kazanması için ne yapabilirim? 03-08-2019

Anaokuluna giden bir oğlum var ve geceleri onu uyutmakta zorlanıyorum. Çok geç yatıyor ve sabahları da kalkmakta zorlanıyor. Bu nedenle okula hep geç kalıyoruz. Uyku düzeni kazanması için ne yapabilirim?

Merhabalar. Uyku, çocuklar için 1 yaşından sonra kazandırılması gereken önemli bir alışkanlıktır; yeterli ve dengeli beslenme de uyku düzeninin ilk şartlarındandır. Çocuğunuzun uykuya geçişini engelleyen birçok faktör (korkular, yetersiz aile zamanı, kardeş ile aynı odayı paylaşma vb.) olabilir; öncelikli olarak bunları tespit etmek gereklidir. Sonraki süreçte yapılabileceklere örnek olarak şunlar verilebilir: Uyku rutini oluşturmak (diş fırçalamak, kitap o … Devamı

Ergenlik Dönemindeki Kardeşim 26-12-2019

16 yaşında bir erkek kardeşim var. 3-4 yıldır ergenlikle ilgili sorun yaşıyoruz. Zamanla geçeceğini düşündüğümüzden profesyonel bir destek almadık. Ancak hala değişen bir şey yok. Daha ne kadar sürecek? Ne Tavsiye edersiniz?

Merhabalar, Ergenlik her gencin yaşadığı bir süreç olmasının yanı sıra bu süreçte yaşananlar kişiden kişiye değişkenlik gösterebilmektedir. Kardeşinizin yaşadığı ya da yaşattığı şeyler hiç değişkenlik göstermeden 3-4 yıldır sürüyorsa zamanla geçmeyecek veya sadece ergenlikle ilgili olmayabilecek sorunları olabilir. Tavsiyem en kısa sürede bir uzmandan destek almanız ancak bunu kardeşinizin de kabul etmesi ve istemesi gerekmektedir ki sağlıklı bir yo … Devamı

Cemile Ak 01-06-2019

Merhaba.Benim 11 yaşındaki oğlum için Dilan hanıma baş vurduk. oğlum korkulu, kaygılı bir çocuktu alt ıslatma problemi vardı, bu problemde onun yaşamında olumsuzluklar yaratıyor, başarısını etkiliyor ve özgüveni kaybetmesine sebep oluyordu. Dilan Hanım\'la verdiği taktikler ve uyarılar sayesinde oğlumun sıkıntı veren sorunlarından kurtulduk. şuan oğlum daha mutlu başarmanın zevkini aldı ve dersleri dahil tüm yaşantısı değişti. Yardımlarından dolayı Dilan Hanıma Teşekkür eder, Saygı ve Selamlarını sunarım.

Selin Yakın 11-06-2019

Dilan Hanima oğlumun sosyal fobisi ve okula uyumsuzluğu icin başvurmuştuk. oyun terapisi uyguladi. oyun terapilerinden oğlum cok rahatlamiş ve pozitif bir şekilde cikiyordu. kisa sürede okula uyum sağladi ve eskiye nazaran arkadaslari ile daha rahat iletisime gecmeye basladi. Dilan Hanim bizlerede nasil davranmamiz gerektigini anlatti bizler de ailesi olarak doğru bildiğimiz yanlis davranislarimizi düzeltmeye calistik .kendisi cok sicakkanli bir psikolog.

Saliha Gül 17-06-2019

4.5 yaşındaki oğlumun Tuvalet problemi vardı. Dilan Hanım\'ın ismini internetten buldum. Alanında bilgi sahibi, sorunu dikkatlice dinleyen, samimi ve güleryüzlü yaklaşımı sayesinde sorunumuzdan kurtulduk. Kendisi sakin, dingin tavırları ile hem çocuğumuzu hem de bizi çok rahatlattı. Bu diyaloglar sırasında çocuk davranışları ile ilgili konu dışındaki diğer sorularımızı da içtenlikle yanıtladı.

Hira Nur 22-07-2019

Ergenliğin ve sınavların verdiği sıkıntılar üzerine annemle beraber internetten pedagog arayışına girdik. Kısa bir araştırma sonucu Dilan Hanım\'la görüşmeye karar verdik .İlk terapi deneyimimdi. Dilan Hanım\'ı o kadar çok sevmiştim ki cuma günlerini sadece tatil için değil onunla görüşmek için de bekler oldum. Kendisine çok teşekkür ederim sayesinde şuan daha iyiyim .

Yorumunuzu Gönderin

ÜCRETSİZ SİZİ ARAYALIM