istanbul Psikolog Şubelerimiz
Bakırköy | Beylikdüzü | Nişantaşı
Whatsapp Bilgi Hattı
0543 303 73 33
Mesaj Gönderin
bilgi@artipsikoloji.com

İstanbul Psikolog Hizmetleri

2005 yılından itibaren geniş çaplı hizmet veren psikolog merkezi, her yaşta hasta kabul etmektedir. Pek çok konu hakkında hizmet veren bu merkez İstanbul psikolog merkezleri arasında güvenilir bir yer edinmektedir. İnsanların yaşam kalitelerini arttırmak ve sosyal hayatlarında yaşadıkları sıkıntılar içim çözüm arayışına gidilmektedir. İstanbul’un pek çok yerinde bulunan bu psikolog merkezi, kişisel sorunları, aile sorunlarını ve sosyal yaşam konularını ele almaktadır.

 

Bakırköy psikolog merkezi, bu bölgede ve İstanbul’un farklı kesimlerinde yaşayan hastalar için hizmet vermektedir. Bu psikolog merkezi, danışanlar ile yüz yüze görüşmeler sağlayarak onlara en iyi çözümü sunmaktadır. Danışanların sorunlarını genel olarak inceleyen uzmanlarımız, psikoloji alanında uzman kişilerdir. Beylikdüzü psikolog merkezi, yalnızca sorunlardan uzaklaşmak değil, uzmanlarla konuşup fikir alışverişinde bulunmak için de tercih edilen bir merkezdir.

 

Evlilik Hakkında Danışmanlık Hizmeti

Evlilik danışmanlığı günümüzde çoğu çiftin aldığı bir hizmettir. Evliliklerin daha kalıcı ve güzel ilerlemesi için uzmanların fikirlerini almak ve sorunların üstesinden gelmek için hizmet vermektedir. Evlilik konuları uzmanlar için detaylı incelenmesi gerekilen bir konudur. Genel olarak evliliğin nasıl ilerlediğini ve asıl sorunun ne olduğu kavrayan uzmanlar, evliliği kalıcı hale getirmek için yön belirler. Evlilik danışmanlığı, çiftler arasındaki iletişim iyi ilerlemesini sağlamaktadır.

 

Evlilik bağını daha çok güçlendirmek ve sağlamlaştırmak için bu hizmet uzmanlarımız tarafından verilmektedir. Evlilik hakkında pek çok incelenmesi gerekilen konu vardır. Özellikle ikili ilişkideki sorunların iki tarafın bakış açısıyla ele alınması gerekilir. Evlilikte yaşanılan aldatma, şiddet ya da nedensiz problemleri düzeltmek için uzmanlarımız bir yol belirlemektedir.

 

Evlilik Danışmanlığı Hangi Konuları Ele Alır?

Zaman içerisinde evli çiftlerin birbirinden soğuması ve evlilik heyecanının bitmesi pek çok sorunu beraberinde getirmektedir. Özellikle çiftin arasında yaşanan soğukluk evlilik bağının kopmasına neden olabilir. Bu bağın kopması ile birlikte aldatma ve ihanet gibi durumlar evlilikte yaşanmaktadır. Bu sorunların ilk olarak kaynağı belirlenmektedir. İlişkide iki tarafında beklentilerinin karşılanması için çözüm arayışına gidilir. İlişkinin heyecanının tekrar kazanılması için çalışmalar yapılır. Çiftlerin arasındaki uyum değerlendirilir.

 

Evlilik danışmanlığı genel olarak ev içi şiddet, tartışmaların sık sık yaşanması, çocuk problemleri, çift arasındaki uyum, kıskançlık, aldatma gibi pek çok konuyu ele almaktadır. Bu konular hakkında detaylı inceleme yapan uzmanlarımız evliliğin yönünü çiftler ile birlikte belirler. Evliliklerin kurtarılmasında bu danışan hizmeti oldukça önemlidir. Özellikle evliliğinde sorun yaşayan, fakat birbirlerini seven çiftlerin boşanma öncesi evlilik danışmanlığı hizmeti alması önerilmektedir.

 

Çocuk Danışmanlığı Hizmeti

Evlilik içerisinde yaşanan sorunlardan en fazla çocuklar etkilenmektedir. Çocukların bu tarz sorunlardan etkilenmemesi için çocuk danışma merkezlerinden yardım alınabilir. Yalnız evlilik içi sorunları için değil, çocuğun davranış bozuklukları ve psikolojisi için de bu hizmet sağlanmaktadır. Konuşma ve kendini doğru anlatma konusunda sıkıntılı olan çocukların bu çocuk danışma hizmetinden yararlanması önemlidir. Çocuk danışmanlığı hakkında uzman kişiler, çocuğun davranışlarını analiz ederek sorunu kısa süre içerisinde çözmektedir.

 

Çocuk danışmanlığı hizmetinden çocuğun küçük yaşta yararlanması ileri yaşlarda sosyal sıkıntı çekmesini önlemektedir. Okul ortamında, arkadaş ortamında ve ileride sosyal yaşantıda çocuğun psikolojik sıkıntı çekmemesi için uzman görüşü alınmalıdır. Çocuklara bu danışan hizmetinde pek çok konu anlatılmaktadır. Çocuğun yaşadığı korkular, sorunlar detaylı olarak incelenir. Bu sorunlar hakkında en iyi çözüm yolu bulunarak bir yol haritası çizilir.

 

İlişki Danışmanlığı Hizmeti

İlişki danışmanlığı hizmeti yalnızca kadın erkek arasında değil, genel olarak insanlar ile kurulan ilişki ile ilgilidir. Sosyal hayatta her gün pek çok kişi ile iletişim kurulmaktadır. Bu iletişimin düzgün olması ilişkileri güçlendirmek için oldukça önemlidir. Kendini doğru ifade edemeyen kişiler düzgün bir ilişki kurmada zorlanabilir. İlişki danışmanlığı hizmeti bu konu hakkında bireylere yardımcı olmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÜCRETSİZ SİZİ ARAYALIM