istanbul Psikolog Şubelerimiz
Bakırköy | Beylikdüzü | Nişantaşı
Whatsapp Bilgi Hattı
0543 303 73 33
Mesaj Gönderin
bilgi@artipsikoloji.com

İstanbul’da En İyi Psikolog Yerleri

Yaşadıkları sorunlarla baş edemeyecek durumlara gelen kişiler psikolog hizmetlerinden yararlanmak istemektedir. Psikologlardan aldıkları yardımlar sayesinde kişiler sorunlarıyla yüzleşerek onlara çözüm arayışına girmektedir. İstanbul psikolog hizmetleri kişilerin psikolojik sorunlarla baş edebilmeleri için danışmanlık ve terapi hizmetleri vermektedir.

Uzman psikologlar tarafından verilen bu hizmetler sadece yetişkin bireyler için değil çocuklar içinde verilmektedir. Çocukların okul ve gelişimlerine dair ortaya çıkan sorunları çözmelerine yardımcı olmaya çalışmaktadırlar.

 

Danışmanlık Hizmetleri

İstanbul’da bulunan psikolog merkezlerinde yetişkinler ve çocuklar için çeşitli danışmanlık hizmetleri verilmektedir.

 

Danışmanlık hizmetlerinden bazıları şunlardır;

  • Ergenlik dönemindeki gençler için danışmanlık hizmetleri
  • Yetişkinler için danışmanlık hizmetleri
  • Çocuklar için danışmanlık hizmetleri
  • Evlilikler için danışmanlık hizmetleri
  • İlişkiler için danışmanlık hizmetleri
  • Evlilik öncesi danışmanlık hizmetleri
  • Özel eğitim danışmanlık hizmetleri
  • 0-6 yaş çocuklar için danışmanlık hizmetleri
  • 7-13 yaş çocuklar için danışmanlık hizmetleri

 

Bu danışmanlık hizmetleri altında pek çok konu hakkında danışmanlık hizmetlerini uzman ekipleri aracılığıyla vermektedirler. Ayrıca merkezler kişilerin danışmanlık öncesi hizmet hakkında merak ettiklerini Whatsapp ve web sayfaları üzerinden cevaplandırmaktadır.

 

Evlilikler İçin Danışmanlık Hizmetleri

Evlilik danışmanlığı psikolog merkezleri tarafından evliliklerinde sorunlar yaşayan kişiler için verilmektedir. Bu danışmanlık hizmetinde kişilerin birbirlerini ve birbirlerinin isteklerini anlamalarını sağlamayı amaçlamaktadır. Ayrıca bu danışmanlıkta evliliğin sorunsuz bir şekilde noktalanması da sağlanabilmektedir.

Evlilik danışmanlıklarında ayrıca şu durumlarda hizmet verilmektedir; öfke sorunları, kıskançlık, şiddet, cinsel çatışmalar, aldatma durumları, iletişim sorunları ve büyüyen tartışmalardır. Ayrıca evlilik öncesi danışmanlık hizmeti de verilmektedir. Bu hizmet sayesinde kişilerin birbirlerini daha iyi tanıyarak sorunsuz bir evlilik hayatına adım atmaları amaçlanmaktadır.

 

Terapi Hizmetleri

Psikolog merkezleri danışmanlık hizmetleri dışında kişilere terapilerde uygulamaktadır. Merkezlerde verilen terapi hizmetleri arasında bireysel, çocuk, evlilik, cinsel, oyun, grup, ergen ve filial oyun terapileri bulunmaktadır. Terapi ihtiyacı duyanlar Beylikdüzü, Nişantaşı ve Bakırköy psikolog merkezlerinden randevu alarak terapi hizmeti alabilmektedir.

 

Oyun Terapisi Hizmeti

Merkezlerde oyun terapisi çocuklara oyun terapisti aracılığıyla verilmektedir. çocukların terapi alanında bulunan oyuncaklarla oynayarak olaylar karşısında verdikleri olumsuz tavırların iyileştirilmesi amaçlanmaktadır.

Terapistler bu terapiyi yönlendirmeli ya da yönlendirmesiz şekilde yapabilmektedir. Yönlendirmeli terapi türünde çocuk terapistin söylediklerini oynarken diğer türde kendi tercihlerini yapar. Bu terapide çocukların güven kazanmalarını ve olumsuz durumlardan kurtulmaları amaçlanmaktadır.

Bu terapi türleri çocukların maruz kaldıkları şu durumlarda kullanılmaktadır; kardeş kıskançlığı, aşırı utangaçlık, okul sorunları, özgüven sorunları, dikkat eksikliği, şiddet gören çocuklar, alt ıslatma ve evlat edinilmiş çocuklar gibi durumlarda kullanılmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÜCRETSİZ SİZİ ARAYALIM