istanbul Psikolog Şubelerimiz
Bakırköy | Beylikdüzü | Nişantaşı
Whatsapp Bilgi Hattı
0543 303 73 33
Mesaj Gönderin
bilgi@artipsikoloji.com

Online Psikolog Hizmeti Nedir? Online Psikolog Hizmeti Nasıl Alınır?

Günümüzde çoğu insan yaşadığı olayların etkisinde kalarak bir desteğe ihtiyaç duyabilir. Bu ihtiyacı gidermek için etraflarındaki kişilerin yardımı yeterli olmamakta, olayların profesyonel bir destekle paylaşılması gerekmektedir. Psikoloji alanına giren her sorun kişiye özeldir. Kimine göre basit olan bir konu, kimi için başa çıkılmaz bir problemdir. Bu nedenle uzman bir destekten kişiye özel çözümler alınması şarttır.

İnternette, online psikolog tarzında araştırma yaptığınızda işin ehli olan artipsikoloji.com/uzmanlarimiz linki ile karşı karşıya kaldığınızda sorunlarınızın çözüme kavuşacağından emin olabilirsiniz. Online psikolog arayışlarınızda siteye bağlandığınızda bir sağlık kurumunda psikoloğa başvurduğunuzda alacağınız tedavi şekilleri ve önerilerini alabilirsiniz.

 

Online Psikolog Hizmetinin İçeriği Nedir?

Ruh haline yönelik destek almak isteyenler artık bunu online ortamdan gerçekleştirebiliyor. Online psikolog desteği veren merkezde;

 • Bireylere yaşam içinde kendi içsel dürtülerine yönelik yolculuklarında yaşam kalitelerini artırmak için,
 • Sorunlarıyla baş etmelerini sağlamak için,
 • Başarılarını artırmak için,
 • Kendilerini tanımaları ve kendi konularına eğilim göstererek yaşamdan çekinmemelerini sağlamak için,
 • Zaman zaman yaşadıkları ya da yaşayabilecekleri olaylara karşı direnç sahibi olmaları için

terapi uygulanmaktadır.

 

Online Psikolog Desteğinde Hangi Konular Var?

Psikoloji, son yıllarda yüzlerce konuda bozulduğu söylenen ve insanların çekindikleri bir branşı oluşturuyor. Sorunlarını yok etmek isteyen kişiler genellikle psikiyatriye git tavsiyesiyle karşı karşıya kalıyor.

Bu tarz bir desteğe çoğu kişinin ihtiyacı bulunmasına rağmen bu ihtiyacı erteleyen birçok kişi var. İnternet ortamında hizmet sunan bu merkez, psikolog desteğine ihtiyaç duyan herkesle iletişime geçiyor. Online psikolog merkezinde;

 • Çocuk ve ergen,
 • Evlilik danışmanlığı,
 • Oyun terapisi,
 • Cinsel terapi,
 • Özel eğitim,
 • Yetişkin danışmanlığı

alanında profesyonel bir şekilde uzman psikologlar tarafından destek uygulanıyor. Kişiler sorun ve sıkıntılarını online ortamdan konunun uzmanlarıyla paylaşabiliyor. Dertlerini içine atmaktansa, bir yardım, bir dost ve bir uzman elinden bilgi alarak ne yapmaları konusunda özel fikirlere ulaşabiliyor.

 

Online Psikolog Hizmeti Almak Yararlı Mı?

Bireyler hangi yaşta olurlarsa olsunlar bir desteğe ihtiyaç duyabilir. Bu nedenle online psikolog desteği almak önem taşır. Kardeş kıskançlığı, okula uyum sağlayamama, tırnak yeme alışkanlığı gibi alışkanlıklar ergen psikolojisi tarafından çözüme kavuşturulabilir.

Online psikolog sitesinde ergen psikolojisi alanında hizmet sunan uzmanlardan bu konuda yardım alınabiliyor. Uzmana dilerseniz online olarak soru sorabilir, dilerseniz randevu alarak görüşme yapabilirsiniz.

 

Online Psikolog Hizmeti Nasıl Alınır?

Sorunlarınızla baş edemediğinizi düşünüyor ve psikolojik destek almak istiyorsanız sitede yer alan uzman psikologlardan sizin sorununuza çözüm bulabilecek psikologları seçebilirsiniz. Çocuk ve ergen psikoloji branşında destek almak için o branşın uzmanı olan psikologla görüşme yapabilirsiniz.

Cinsellikte yaşadığınız problem ve sıkıntılar için ilişki ya da cinsel terapi konusunun uzmanı olan psikoloğu seçebilirsiniz. Seçeceğiniz psikologla ilgili tüm bilgilere siteden ulaşabilirsiniz. Eğer bu psikolog bana destek sağlar mı, iyi bir psikolog mu? düşüncesi taşıyorsanız platformda bulunan yorum kısmının içeriğini inceleyebilirsiniz.

 

Online Psikolog Hizmeti Almaya İhtiyacınız Var Mı?

Online psikolog hizmeti almaya neredeyse herkesin ihtiyacı bulunuyor. Son yıllarda kişiler çok çabuk sevinip, çok çabuk üzülebiliyor. Hatta çok çabuk öfkelenip, çok çabuk sakinleşebiliyor. Bu durum psikolojik olarak değişkenliğin dışa vurumunu kanıtlıyor. Çünkü duygular arasında geçiş yapmak için bir süre bulunmuyor.

Konuyu daha da ayrıntılı ele aldığımızda bireylerin yaş, sosyal statü, kişilik, karakter ve para gibi durumlarına bakılmaksızın psikolog ihtiyacı olduğu ortaya çıkıyor. Bireylerin kendi zihinlerine dayalı kontrolleri kendi başlarına sağlayabilmeleri, konuya çözüm bulabilmeleri için online psikolog hizmeti almaları şart oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÜCRETSİZ SİZİ ARAYALIM